SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bricka med handtag 15848103
nr 1584 8103
Bricka med handtag
Sent 1800-tal, Nysilver. Längd: 72 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 11 december 2023
kl 19:52:36
100 kr
150 kr
200 kr
300 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.